26 de persoane au fost evacuate din spitalul raional Ungheni în urma unui incendiu

IGSU informează că 26 de persoane au fost evacuate din spitalul raional Ungheni în urma unui incendiu izbucnit în dimineața zilei de 25 iulie pe strada Națională 37.

publicat de Veronica Ciortan
vineri, 25 iulie 2025, 11:15
26 de persoane au fost evacuate din spitalul raional Ungheni în urma unui incendiu

Potrivit primelor informații, fum dens a fost observat din subsolul spitalului. La fața locului au fost îndreptate trei echipaje de salvatori și pompieri. 

Ajunși, aceștia au stabilit că focul a izbucnit în interiorul arhivei spitalului, care se află în subsolul clădirii. 

La moment, pompierii lucrează la fața locului pentru localizarea și lichidarea arderii. Victime nu au fost raportate.

Cauza și circumstanțele urmează a fi stabilite.