Motociclist „fantomă” prins călare mort de beat, la Cantemir
Un nou caz de conducere în stare de ebrietate a fost înregistrat în raionul Cantemir. În dimineața zilei de 11 august,în jurul orei 10:17, un echipaj de poliție a oprit în localitatea Plopi o motocicletă de model „Senke” condusă de un tânăr în vârstă de 24 de ani.
În urma testării cu aparatul Drager, s-a constatat că șoferul se afla sub influența alcoolului, având o concentrație de 1,04 mg/l vapori de alcool în aerul expirat. Mai mult, s-a stabilit că tânărul nu deținea permis de conducere, a comunicat pentru ziuadeazi.md, Cristina Ciobanu.
Conducerea unui vehicul în stare de ebrietate este o infracțiune gravă care pune în pericol viețile oamenilor. Pentru fapta comisă, șoferul riscă să fie pedepsit cu muncă neremunerată în folosul comunității de la 200 la 240 de ore sau cu închisoare de până la un an.
Poliția a ridicat motocicleta și a inițiat o anchetă pe acest caz.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.
O mașină plină cu cetățeni ai Israelului, răsturnată la Criuleni. Șoferul a murit pe loc,iar pasagerii răniți
Patru persoane au ajuns la spital, iar alta a murit, după ce mașina cu care se deplasau a fost implicată într-un accident. Cazul a avut loc astăzi, în jurul orei 15:20, pe traseul M1, în apropierea localității Zăicana din raionul Criuleni.
UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.