La un pas de tragedie în parcul Valea Trandafirilor. Două copile au căzut în lac

Două fetițe au salvate, după ce au ajuns sub gheață. Cazul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 18:40, la lacul Nr.3 din parcul Valea Trandafirilor din capitală, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 2 martie 2026, 08:42
AMU

Este vorba despre două copile de 11 ani și respectiv 12 ani. Acestea s-ar fi jucat pe suprafața lacului, când stratul fragil de gheață a cedat iar copilele au ajuns în apă.

Acestea ar fi fost salvate de către salvatori și nu au avut nevoie de îngrijiri medicale, ulterior au fost predate părinților care au sosit la fața locului.