Femeie înjunghiată, la Ștefan Vodă. Cuțitarul s-a ascuns în podul casei
O femeie a ajuns la spital, după ce a fost înjunghiată de către soțul său. Incidentul a avut loc ieri, 22 iulie, în localitatea Antonești, în raionul Ștefan Vodă, susțin sursele PulsMedia.MD.
Poliția a fost alertată de către o vecină. Victima, o femeie în vârstă de 59 de ani, în urma unui conflict cu soțul său, a fost înjunghiată de ultimul cu un cuțit de bucătărie în abdoment. Acesta a dat bir cu fugiții de la fața locului.
Femeia a fost preluată de o ambulanță și a fost transportată la Spitalul raional Ștefan Vodă pentru a i se acorda ajutorul medical necesar.
Totodată, oamenii legii l-au găsit pe soțul victimei ascuns în podul casei. Acesta a fost escortat la IP Ștefan Vodă, unde a fost rețintu pentru 72 de ore, iar pe numele său a fost pornită o cauză penală pentru tentativă de omor.
Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circusmtanțele în care s-a produs incidentul.
(VIDEO) Femeie lasată fără sute de mii de lei de „ofițere de ocazie” SIS, la Ungheni
Polițiștii din Ungheni investighează o escrocherie complexă în care o femeie de 53 de ani a pierdut sute de mii de lei.
Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă
Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.