Femeie înjunghiată, la Ștefan Vodă. Cuțitarul s-a ascuns în podul casei

O femeie a ajuns la spital, după ce a fost înjunghiată de către soțul său. Incidentul a avut loc ieri, 22 iulie, în localitatea Antonești, în raionul Ștefan Vodă, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 23 iulie 2024, 11:55
girofar

Poliția a fost alertată de către o vecină. Victima, o femeie în vârstă de 59 de ani, în urma unui conflict cu soțul său, a fost înjunghiată de ultimul cu un cuțit de bucătărie în abdoment. Acesta a dat bir cu fugiții de la fața locului.

Femeia a fost preluată de o ambulanță și a fost transportată la Spitalul raional Ștefan Vodă pentru a i se acorda ajutorul medical necesar.

Totodată, oamenii legii l-au găsit pe soțul victimei ascuns în podul casei. Acesta a fost escortat la IP Ștefan Vodă, unde a fost rețintu pentru 72 de ore, iar pe numele său a fost pornită o cauză penală pentru tentativă de omor.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circusmtanțele în care s-a produs incidentul.

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.