Cadavrul unui bărbat, găsit pe teritoriul spitalului din Fălești
Un bărbat a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al spitalului din orașul Fălești. Cazul a avut loc vineri dimineață, 8 martie, ăn jurul orei 04:00, susțin sursele PulsMedia.MD.
Victima s-a dovedit a fi un bărbat de 70 de ani. Acesta ar fi fost găsit în stare de inconștiență la sol, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul 3 al instituției medicale.
Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire acesta a murit.
Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia, dar și motivul care l-a făcut pe bărbat să recurgă la acest gest disperat.
CEIISS a refuzat aprobarea investițiilor în FLY ONE și cere schimbarea controlului companiei
Consiliul pentru Examinarea Investițiilor de Importanță pentru Securitatea Statului (CEIISS) a refuzat aprobarea investițiilor realizate de compania FLY ONE într-un domeniu de importanță pentru securitatea statului și aplicarea clauzei de schimbare a controlului în termen de 90 de zile.
Control mai strict în construcții: verificări electronice și raportări trimestriale pentru specialiști
Guvernul a aprobat astăzi modificări legislative ce vizează controlul calității în sectorul construcțiilor. Ajustările țin de verificarea mai riguroasă a documentației de proiect, expertiza tehnică a proiectelor și construcțiilor, precum și atestarea mai multor categorii de specialiști în construcții.
UPDATE // IGP confirmă cazul angajatului BPDS Fulger împușcat
UPDATE // Poliția Națională a confirmat faptul că un angajat al BPDS Fulger a fost rănit cu un foc de armă, despre care a scris PulsMedia.MD cu referire la surse.