Un bărbat a murit, după ce a fost agresat de un recidivist, la Șoldănești. Făptașul - la libertate

Un bărbat a murit în spital, unde a zăcut timp de aprozimativ 20 de zile, după ce a fost bătut de un individ certat cu legea. Cazul a avut loc în localitatea Cușmirca, din raionul Șoldănești, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 26 iunie 2026, 12:27
IP Șoldănești

Astfel, potrivit informațiilor preliminare, victima ar fi un bărbat în vârstă de 49 de ani, care la data de 15 iunie curent a avut un conflict cu un individ în vârstă de 53 de ani, în urma căruia ultimul i-ar fi aplicat o lovitură cu palma peste față. În rezultatul loviturii, victima și-ar fi pierdut echilibrul și s-a prăbușit lovindu-se grav cu capul de pavaj.

Acesta a fost transportat în stare gravă la spital și a fost internat în secția de reanimare fiind diagnosticat cu traumă cranio-cerebrală, comă și contuzie cerebrală.

Medicii au încercat să-l salveze, însă din nefericire, la data de 24 iunie curent, după aproape 20 de zile, acesta a pierdut lupta pentru viață.

Sursele noastre, apropiate anchetei, au ținut să menționeze că în toată această perioadă, făptașul care anterior a fost condamnat, dar și fiind în vizorul poliției ca agresor în familie, ar fi cercetat penal în stare de libertate, dar și că și-ar fi recunoscut vina.