(FOTO) Adolescent de 17 ani - la spital, după ce o mașină s-a izbit într-un copac, la Drochia

Un adolescent a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina cu care se deplasa a ajuns într-un copac. Accidentul a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 14:40, în localitatea Pelenia, din raionul Drochia, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
duminică, 21 iulie 2024, 17:02
accident

Potrivit surselor, în accident a fost implicat un automobil de marca Volkswagen Caddy, la volanul căruia se afla un șofer în vârstă de 59 de ani. În circumstanțe încă necunoscute, acesta ar fi pierdut controlul volanului, iar mașina a derapat de pe traseu și s-a izbit într-un copac de pe acostament.

Accident la Drochia


În urma impactului, pasagerul său, un adolescent de 17 ani, s-a ales cu mai multe traumatisme și a fost transportat cu o ambulanță la Spitalul municipal pentru copii din Bălți.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.