(FOTO) Adolescent de 17 ani - la spital, după ce o mașină s-a izbit într-un copac, la Drochia
Un adolescent a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina cu care se deplasa a ajuns într-un copac. Accidentul a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 14:40, în localitatea Pelenia, din raionul Drochia, susțin sursele PulsMedia.MD.
Potrivit surselor, în accident a fost implicat un automobil de marca Volkswagen Caddy, la volanul căruia se afla un șofer în vârstă de 59 de ani. În circumstanțe încă necunoscute, acesta ar fi pierdut controlul volanului, iar mașina a derapat de pe traseu și s-a izbit într-un copac de pe acostament.
În urma impactului, pasagerul său, un adolescent de 17 ani, s-a ales cu mai multe traumatisme și a fost transportat cu o ambulanță la Spitalul municipal pentru copii din Bălți.
Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.
(VIDEO) Femeie lasată fără sute de mii de lei de „ofițere de ocazie” SIS, la Ungheni
Polițiștii din Ungheni investighează o escrocherie complexă în care o femeie de 53 de ani a pierdut sute de mii de lei.
Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă
Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.