(FOTO // VIDEO) Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți

Ghinion pentru un adolescent de 17 ani din Bălți. Tânărul a luat cheile de la automobilul fratelui mai mare pentru a se plimba, dar s-a tamponat într-un gard. Accidentul a avut loc în noaptea zilei de ieri, 19 august, pe strada Corlătenilor din mun. Bălți.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 20 august 2024, 16:28
Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți

În urma accidentului, nu au fost înregistrate victime, iar testul alcoolscopic efectuat asupra adolescentului a indicat un rezultat negativ.

„Pentru a preveni incidente similare, poliția recomandă proprietarilor de automobile să fie atenți unde își păstrează cheile și să le depoziteze într-un loc inaccesibil minorilor”, a declarat Svetlana Talpă, ofițera de presă a IP Bălți, scrie Nordinfo.md.

Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți


Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți


Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți

Nereguli în documentele unui mijloc de transport, depistate la PTF Giurgiulești – Galați

Polițiștii de frontieră din Punctul de trecere a frontierei Giurgiulești – Galați au identificat un caz de nereguli în actele de însoțire ale unui mijloc de transport. Incidentul a avut loc pe sensul de intrare în țară, când, pentru efectuarea formalităților de control, s-a prezentat un cetățean al Republicii Moldova, în vârstă de 25 de ani, conducând un mijloc de transport înmatriculat în România.