(FOTO // VIDEO) Un adolescent a pus la pământ un gard cu SUV-ul fratelui său, la Bălți
Ghinion pentru un adolescent de 17 ani din Bălți. Tânărul a luat cheile de la automobilul fratelui mai mare pentru a se plimba, dar s-a tamponat într-un gard. Accidentul a avut loc în noaptea zilei de ieri, 19 august, pe strada Corlătenilor din mun. Bălți.
În urma accidentului, nu au fost înregistrate victime, iar testul alcoolscopic efectuat asupra adolescentului a indicat un rezultat negativ.
„Pentru a preveni incidente similare, poliția recomandă proprietarilor de automobile să fie atenți unde își păstrează cheile și să le depoziteze într-un loc inaccesibil minorilor”, a declarat Svetlana Talpă, ofițera de presă a IP Bălți, scrie Nordinfo.md.


UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.
Nereguli în documentele unui mijloc de transport, depistate la PTF Giurgiulești – Galați
Polițiștii de frontieră din Punctul de trecere a frontierei Giurgiulești – Galați au identificat un caz de nereguli în actele de însoțire ale unui mijloc de transport. Incidentul a avut loc pe sensul de intrare în țară, când, pentru efectuarea formalităților de control, s-a prezentat un cetățean al Republicii Moldova, în vârstă de 25 de ani, conducând un mijloc de transport înmatriculat în România.
Accidentul de la Sîngerei. Șoferul vinovat de moartea celor doi polițiști, reținut pentru 72 de ore
Șoferul implicat în accidentul de la Sîngerei, în urma căruia doi poliști de patrulare și-au pierdut viața în timpul serviciului, a fost reținut pentru 72 de ore.