Bărbat salvat, după ce a căzut într-o fântână, la Fălești

Un bărbat a fost salvat, după ce a căzut într-o fântână. Cazul a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, în jurul orei 16:25, în localitatea Catranîc, din raionul Fălești.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 1 noiembrie 2023, 10:00
IGSU

Victima s-a dovedit a fi un bărbat de 51 de ani. Din motive încă necunoscute, acesta a căzut într-o fântână cu o adâncime de aproximativ 10 metri.

La fața locului au intervenit angajații Direcției regionale căutare salvare Nr.2 a IGSU, care au scos victima din fântână.

Acesta a fost preluat de o ambulanță și a fost transportat la spital pentru a i se acorda ajutorul medical necesar.