Șefa statului i-a urat succes cântăreței Natalia Barbu la concursul „Eurovision” din acest an

Președinta Maia Sandu s-a întâlnit cu artista Natalia Barbu și i-a urat succes, înainte să plece la Malmö, Suedia, unde va reprezenta țara noastră la concursul muzical „Eurovision 2024” cu piesa „In the middle”.

publicat de Anatol Chirilov
vineri, 15 martie 2024, 13:04
Maia Sandu

„Sunt convinsă că și de această dată artista va reuși să impresioneze pe scena de la Eurovision. Cu toții ne aducem aminte de anul 2007, când Natalia a cucerit prin vocea și talentul său publicul din diferite colțuri ale Europei, cu piesa „Fight”. Așteptăm și acum, cu aceleași emoții, semifinalele și marea finală din luna mai. Mult succes, Natalia!”, a spus șefa statului.

Maia Sandu

(VIDEO) Aliona Drăgănel: Reforma „Restart”, în domeniul Asistenței Sociale, a transferat responsabilități către Chișinău fără acoperire financiară

Șefa interimară a Direcției generale asistență medicală și socială, Aliona Drăgănel, a declarat că reforma sistemului de asistență socială „Restart” a pus o presiune financiară suplimentară asupra municipiului Chișinău, prin delegarea unor competențe fără resursele necesare pentru exercitarea acestora.