Descoperire macabră, la Hîncești. Cadavrul unui tânăr zăcea într-o fântâna de canalizare

Un tânăr a murit, după ce ar fi căzut într-o fântâna de canalizare. Despre acest caz oamenii legii au fost sesizați în amiaza zilei de ieri, 27 octombrie, în jurul orei 11:50, în localitate Bălceana, din raionul Hîncești, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 28 octombrie 2025, 08:18
Poliție

Victima s-a dovedit a fi un tânăr în vârstă de 27 de ani. Cadavrul acestuia a fost găsit de către o persoană zăcând într-o fântână de canalizare cu o adâncime de aproximativ 2 metri din propria gospodărie.

La fața locului a intervenit poliția, salvatorii, dar și un echipaj medical. Victima a fost extrasă la surpafață, însă din nefericire medicii au putut doar să constate decesul.

Cadavrul acestuia a fost transportat la Centrul de Medicină Legală pentru a fi expus unei expertize de laborator, iar oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentr ua stabili toate circusmtanțele în care s-a produs tragedia.