Un băiat de 14 ani s-a aruncat în gol de pe acoperișul unei clădiri părăsite, după o ceartă cu o prietenă în Chișinău

Un adolescent a ajuns la spital în stare gravă, după ce s-ar fi aruncat de pe acoperișul unei clădiri părăsite cu 6 etaje. Incidentul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 21:00, în parcul Valea Trandifirilor, din sectorul Botanica.

publicat de Vadim Ungureanu
duminică, 14 ianuarie 2024, 14:38
Ambulanță

Potrivit surselor PulsMedia.MD, victima s-a dovedit un adolescent de 14 ani. Dânsul ar fi recurs la acest disperat, după ce s-ar fi certat cu prietena sa de aceeași vârstă.

În urma impactului cu solul, băiatul a fost transportat de o ambulanță la spitalul Mamei și Copilului din capitală, unde a fost diagnosticat de medicii cu diferite traumatisme.

Acestuia i s-a acordat ajutorul medical necesar, iar în prezent s-ar afla în afara pericolului.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs incidentul.