Descoperire macabră în Chișinău. Un bărbat și-a găsit sfârșitul într-un cimitir

Cadavrul unui bărbat a fost găsit zăcând fără suflare într-un cimitir. Descoperirea macabră a avut loc ieri dimineață, în jurul orei 07:20, pe strada Șoseaua Muncești, din sectorul Botanica al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 27 iunie 2025, 18:20
IGP

Poliția a fost alertată despre acest caz de către un trecător. La fața locului s-a deplasat grupul operativ din cadrul IP Botanica, dar și un  medic legist.

Preliminar s-a stabilit că victima ar fi un bărbat fără un loc permanent de trai, în vârstă de aproximativ 50 de ani. Totodată, în cadrul expertizei vizuale a cadavrului, pe suprafața acestuia nu au fost depistate semne de moarte violentă.

Trupul bărbatului a fost transportat la Centrul de Medicină Legală unde urmează să se stabilească cu exactitate circumstanțele în care acesta a murit.