Cuplu de polițiști atacat de trei persoane în curtea unui bloc din Bender

Doi polițiști, soț și soție, au fost atacați de două persoane în timp ce se întorceau acasă de la muncă. Incidentul a avut loc noaptea trecută, în juruș orei 22:30, în curtea unui bloc de locuințe de pe strada Curilo, din Bender, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 4 iunie 2024, 10:02
poliția

Potrivit surselor cei doi polițiști, în uniforme, se întorceau acasă când au fost atacați din sptate de trei persoane, care i-au luat la pumni, după care au dat bir cu fugiții într-o direcție necunoscutăă.  În urma incidentului, cei doi s-au ales cu multiple leziuni corporale.

Ulterior, oamenii legii au stabilit că colegii acestora au atacatorii s-au dovedit a fi un bărbat în vârstă de 49 de ani, dar și doi tineri, un băiat de 20 de ani și o fată de 19 ani.

Toți trei au fost escortați la IP Bender pentru a fi documentați, dar și pentru a fi stabilite circumstanțele și motivele atacului.