(FOTO) Un „șofer” mort de beat la volan a luat cu „asalt” un gard și o casă, la Briceni

Gardul și peretele unei case au fost distruse, după ce o mașină a derapat de pe traseu. Accidentul a avut loc ieri după-amiază, în jurul orei 14:05, în localitatea Grimăncăuți, din raionul Briceni, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 19 iunie 2024, 12:10
pulsmedia

Solicitată telefonic, Svetlana Talpă, ofițerul de presă al IP Briceni,a confirmat pentru PulsMedia.MD și a declarat că în acccident a fost implicat un automobil de marca Opel Astra.

„În urma cercetărilor preliminare desfășurate la fața locului, polițiștii au constatat că un bărbat în vârstă de 42 de ani din raionul Briceni, conducând un autovehicul de marcă Opel Astra fără a deține permis de conducere, nu a respectat regulile de circulație, ceea ce l-a condus la o coliziune cu un obstacol (gard și casa ). Conducătorul auto a fost supus testării cu aparatul Dräger pentru alcoolemie, rezultând o concentrație de 1,24 mg/l alcool în aerul expirat”, susțin Talpă.

Un șofer de ocazie și băut la volan a luat cu „asalt” un gard și o casă, la Briceni


Potrivit reprezentantului IP Briceni, în urma accidentului nu au fost înregistrate victime, iar în pe acest caz a fost pornit un proces penal. 

Politiștii urmează să stabilească toate circumstanțele.