Tragedie în municipiul Chișinău. Un angajat MAI a murit în timp ce descărca o remorcă cu nisip

Un tânăr a murit, după ce a fost electrocutat. Tragedia a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, 21 octombrie, în jurul orei 16:30, în localitatea Cheltuitori, din municipiul Chișinău, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 22 octombrie 2025, 08:26
Poliția

Victima s-a dovedit a fi un tânăr în vârstă de 24 de ani. Acesta efectua lucrări de descărcare a unei autospeciale cu nisip, însă a fost electrocutat, după ce autospeciala a atins cu remorca firele electrice de înaltă tensiune. În urma incidentului, tânărul a murit pe loc până la venire ambulanței, iar medicii din nefericire au putut doar să constate decesul.

Sursele noastre menționează că acesta era angajat al Direcției regionale Centru a Inspectoratului General al Carabinierilor al MAI și se afla în concediu de îngrijirea copilului.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.