Femeie intoxicată mortal cu fum în propria casă, la Basarabeasca

O femeie a murit, după ce s-a intoxicat cu fum. Tragedia a avut loc ieri-dimineață, în jurul orei 09:11, în orașul Basarabeasca.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 31 ianuarie 2024, 11:00
Ambulanță

Victima s-a dovedit a fi o femeie în vârstă de 89 de ani. Cadavrul acesteia a fost găsit de către pompieri, după ce vecinii au sesizat despre faptul că din casă iese fum.

La fața locului s-a stabilit că o daia în care se afla bătrâna a fost inundată de fumul emanat de către o sobă defectă.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.