O femeie a ars de vie în propria casă, la Orhei. Săptămâna trecută alte 8 persoane au murit la fel

O femeie a murit, după ce casa sa a fost coprinsă de flăcări. Tragedia a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 04:40, în localitatea Susleni, din raionul Orhei.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 27 noiembrie 2023, 14:54
IGSU

Victima s-a dovedit a fi o femeie în vârstă de 84 de ani cadavrul căreia a fost găsit de pompieri, după ce au lichidat incendiul.

Specialiștii IGSU urmează să stabilească toate circumstanțele în care au izbucnit flăcările.

Aici este de menționat că potrivit datelor statistice, alte 8 persoane au ars de vii în propriile locuințe săptămâna trecută.