Un bărbat a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe din Chișinău

Un bărbat a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe. Tragedia a avut loc în această seară, în jurul orei 17:35, pe bulevardul Moscova, din sectorul Rîșcani al capitalei, susțin sursele PulsMedia.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 11 ianuarie 2024, 17:52
crimă

Potrivit surselor victima ar fi un bărbat în vârstă de aproximativ 60 de ani.

Despre acest caz oamenii legii au fost sesizați de către o femeie care a comunicat că bărbatul s-ar fi aruncat în gol de la etajul 11 al blocului de locuințe.

În urma impactului cu solul, bărbatul a murit pe loc.

Medicul-legist venit la fața locului nu a stabilit urme de moarte violentă pe suprafața cadavrului, în afară de cele care au fost în urma impactului cu solul.

Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia, dar și motivul care l-a făcut pe bărbat să recurgă la acest gest disperat.