Ucis de o sobă defectă, la Ceadîr-Lunga.

Un bărbat a murit, după ce s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Cadavrul acestuia a fost găsit ieri-seara, în jurul orei 19:11, în locuința sa din orașul Ceadîr-Lunga.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 15 februarie 2024, 18:28
sobă

Victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 36 de ani.

 Urme de moarte violentă nu au fost depistarte pe suprafața cadavrului, iar în urma autopsiei s-a stabilit că acesta s-a intoxicat cu monozidul de carbon emanat de către o sobă defectă.