Ministrul Afacerilor Interne, Adrian Efros, a trecut pragul la 112

Ministrul Afacerilor Interne, Adrian Efros, a mers în prima zi a noului an în vizită la angajații Serviciului național unic pentru apeluri de urgență 112.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 2 ianuarie 2024, 13:20
Efros

În acest context, Adrian Efros a felicitat operatorii 112 pentru munca depusă în noaptea dintre ani și pentru faptul că se află la datorie și depun efort pentru ca cetățenii noștri să se bucure de sărbători.

Tot în dimineața zilei de astăzi, Ministrul Afacerilor Interne a mers să felicite dispecerii din cadrul serviciilor specializate de urgență ale poliției, salvatorilor și pompierilor, dorindu-le un an prosper și plin de realizări în sfera profesională și pentru faptul că sunt la datorie pentru ca cetățenii să petreacă sărbătorile în siguranță. 

„Mulțumim angajaților MAI pentru munca depusă, în noaptea de Revelion și pe parcursul întregului an,” a scris ministrul Afacerilor Interne, Adrian Efros.