Femeie de 43 de ani, răpusă de ger, la Edineț

O femei a murit pe patul de spital, după ce ar fi înghețat de frig. Tragedia a avut loc astăzi, în jurul orei 10:45, la Spitalul raional Edineț, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
sâmbătă, 13 ianuarie 2024, 14:08
Edineț

Victima, care s-a dovedit a fi un femeie de 43 de ani, a fost adusă la spital în jurul orei 10:10, din localitatea Badragii Noi, din raionul Edineț.

Medicii au diagnosticat-o cu hipotermie și comă cerebrală. Aceștia ar fi încercat să-i salveze viața, însă după aproximativ jumătate de oră de la internare, dânsa a murit pe patul de spital.

Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentur a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.