Cinci vitezomani au fost trași pe dreapta în Capitală. Unul circula cu 144 km/h
Mai mulți șoferi care circulau cu viteză peste limita legală admisă au fost trași pe dreapta în Capitală. Conducătorii auto se deplasau pe bulevardul Dacia, iar unul dintre ei, în vârstă de 29 de ani, originar din Anenii Noi, circula cu un Mercedes cu 144 km/h.
O șoferiță de 30 de ani, conducea un Citroen cu 101 km/h, iar un alt șofer de 37 de ani din Capitală, aflat la volanului unui BMW, se deplasa cu 121 km/h, transmite Realitatea.MD.
Un tânăr de 24 de ani, locuitor al capitalei, a fost surprins conducând un Mercedes cu 171 km/h.
Un Volkswagen condus de un bărbat de 36 de ani din raionul Ialoveni a fost înregistrat cu 134 km/h.
Toți conducătorii auto sunt documentați pentru depășirea limitei legale de viteză.
(VIDEO) Doi tineri s-au bușit cu motocicleta într-o mașină a poliției, la Sîngerei. Sunt victime
Doi tineri au ajuns la spital, după ce motocicleta cu care se deplasau s-a izbit într-o autospecială a MAI. Cazul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 23:00, pe o stradă din localitatea Mărinești din raionul Sîngerei, susțin sursele PulsMedia.MD.
Tânăr de 23 de ani din raionul Florești, prins cu zeci de pachețele de hașiș
Un tânăr de 23 de ani din satul Gura Căinarului, raionul Florești, a fost depistat de polițiști având asupra sa zeci de pachețele ce conțineau o substanță suspectată a fi hașiș.
Motociclist rănit în urma unui accident pe o stradă din Chișinău
Un motociclist a ajuns la spital, după ce a fost implicat într-un accident rutier. Cazul a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 18:20, pe strada Uzinelor din capitală.