Un angajat al IP Sîngerei băut s-a dat în spectacol într-un karaoke, la Bălți

Administrația unui karaoke a chemat poliția, după ce un individ în stare de ebrietate a intrat în conflict cu alte patru persoane. Incidentul a avut loc în această dimineață, în jurul orei 05:00, în municipiul Bălți, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 20 martie 2024, 17:39
Bălți

Potrivit surselor, scandalagiul s-a dovedit a fi un angajat al Inspectoratului de Poliție Sîngerei, în afara orelor de serviciu și care se afla în stare de ebrietate. Acesta ar fi generat un conflict cu alte patru persoane pe care le-ar fi amenințat cu bătaia.

Buclucașul a fost escortat la IP Bălți pentru a fi documentat. Dânsul a fost testat cu apartaul Drager, iar rezultatele au arătat că avea o concetrație de 0,45 mg/l de alcool pur în aerul expirat.

Pe numele său a fost pronită o anchetă de serviciu, dar și riscă să fie sancționat contravențional