Moartea l-a găsit pe patul de spital, după ce a fost snopit în bătaie de un tânăr aflat la evidența psihiatrului, la o terasă din Fălești

Un bărbat a murit ieri la spital, după ce în luna mai a fost snopit în bătaie de un tânăr, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 5 iunie 2024, 10:35
crimă

Potrivit surselor, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 66 de ani. La data de 26 mai anul curent acesta se afla la o tersaă din localitate Sărata - Veche, din raionul Fălești, când între el și un individ în vârstă de 29 de ani, s-a iscat un conflict spontan.

Tânărul l-a snopit în bătaie pe bărbat aplicându-i mai multe lovituri cu pumnii și picioarele peste diferite părți ale corpului. În urma loviturilor bărbatul s-a ales  cu multiple traumatisme și a fost transportat la Spitalul Raional Fălești, unde a fost internat în stare gravă în Secția de Reanimare.

Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire, după aproximativ 9 zile de suferință, în după-amiaza zilei de ieri, 4 iunie, în jurul orei 14:00, bărbatul a pierdut lupta pentru viață.

Sursele noastre menționează că individul de 29 de ani se află la evidența psihiatrului.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia, iar agresorul ar fi fost internat într-o clinică de psihiatrie.