(FOTO) O mașină s-a izbit violent într-un pilon în raionul Sîngerei. Un bebeluș a fost dus la spital

Un copil de două luni a fost transportat la Spitalul Raional Sîngerei, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier. Impactul s-a produs în dimineața zilei de vineri, 25 iulie, în localitatea Grigorăuca.

publicat de Veronica Ciortan
vineri, 25 iulie 2025, 13:31
(FOTO) O mașină s-a izbit violent într-un pilon în raionul Sîngerei. Un bebeluș a fost dus la spital

Potrivit Poliției, un bărbat în vârstă de 57 de ani, care conducea un Mercedes pe traseul Chișinău–Bălți, a pierdut controlul vehiculului și a intrat într-un pilon. În mașină se aflau doi pasageri, o femeie și copilul, scrie Realitatea.MD.

În urma impactului, fetița, aflată în brațele mamei sale, a suferit traumatisme. Șoferul nu se afla sub influența alcoolului. Oamenii legii stabilesc toate circumstanțele.

(FOTO) O mașină s-a izbit violent într-un pilon în raionul Sîngerei. Un bebeluș a fost dus la spital
(FOTO) O mașină s-a izbit violent într-un pilon în raionul Sîngerei. Un bebeluș a fost dus la spital