(VIDEO) Crimă din gelozie, la Soroca. Tânăr înjunghiat mortal de un vecin

UPDATE: 12:50 // Inspectoratul General al Poliției a confirmat informațiile publicate pe surse de către PulsMedia.MD și anunță într-un comunicat că individul este cercetat penal pentru comiterea infracțiunii de omor intenționat cu deosebită cruzime, iar dacă vinovăția acestuia va fi demonstrată, dânsul riscă închisoare de la 15 la 20 de ani sau detenție pe viață.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 30 mai 2024, 12:17
Soroca

ȘTIREA INIȚIALĂ

Un tânăr a murit, după ce a fost înjunghiat de către vecinul său. Crima a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 23:20, în localitatea Bădiceni, din raionul Soroca, susțin sursele PulsMedia.MD din cadrul IP Soroca.

Potrivit surselor, victima s-a dovedit a fi un tânăr în vârstă de 25 de ani. Acesta s-ar fi aflat în ospeție la vecinul său, un individ în vârstă de 36 de ani, când între cei doi s-ar fi iscat o ceartă din cauza geloziei, care a culminat cu o tragedie. 

Gazda ar fi luat un cuțit de bucătărie cu care i-ar fi aplicat patru lovituri pentrante oaspetelui său. În urma traumatismelor grave, tânărul de 25 de ani a murit pe loc, până la venirea ambulanței.

Totodată, cuțitarul a fost reținut pentru 72 de ore, iar pe numele său a fost inițiat un dosar penal pentru omor.