Tânăr din Bălți, dispărut din ianuarie, găsit mort lângă un local din Sîngerei

Cadavrul unui tânăr, care era anunțat ca fiind dispărut de cîtreva zile,a fost găsit zăcând fără suflare în proximitatea unui local. Descoperirea macabră a avut loc ieri-dimineață, în jurul orei 08:30, în localitatea Țambula, din raionul Sîngerei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 12 februarie 2024, 09:55
crimă

Este vorba despre un tânăr în vârstă de 35 de ani, care la data de 17 ianuarie curent,a plecat de acasă într-o direcție necunoscută și nu a mai dat niciun semn de viață.

Rudele acestora au sesizat poliția, iar tânărul a fost declarat dispărut și anunțat în căutare. Din nefericire, ieri dimineața cadavrul acestuia a fost găsit de către un trecător zăcând la sol.

Tânăr din Bălți, dispărut din ianuarie, găsit mort lângă un local din Sîngerei

Medicul-legist venit la fața locului nu a depistat semne de moarte violentă pe suprafața cadavrului, iar acesta a fost transportat la Centrul de Medicină Legală pentru a fi supus autopsiei ca să se stabilească cu exactitate circumstanțele în care a survenit decesul.