Bilanț tragic în R.Moldova. Patru persoane și-au pus capăt zilelor în ultimele 72 de ore, două dintre ele erau din aceeași localitate

Patru persoane au decis să-și ia adio de la viață în ultimele 72 de ore. Tragediile au avut loc în raioanele Comrat, Soroca și Glodeni, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 11 februarie 2025, 21:17
Poliție

Poliția a fost alertată astăzi despre faptul că în jurul orei10:16, la domiciliu, din localitatea Chirsova, din raionul Comra, a fost depistat cadavrul strangulat al unei femei de 37 de ani.

Tot în aceeași localitate, pe parcursul zilei de ieri, 10 februarie, în jurul orei 13.10, a fost depistat cadavrul unui tânăr de 29 de ani.

O altă tragedie a avut loc ieri, 10 februarie, în jurul orei 13:15, după ce într-o clădire părăsită de pe strada Ștefan cel Mare, din municipiul Soroca, a fost găsit spânzurat cadavrul unui bărbat de 45 de ani.

Cea de-a patra tragedie a fost înregistrată, duminică noaptea, 9 februarie, în jurul orei 22:45, după ce un bărbat din localitatea Balatina, raionul Glodeni, în vârstă de 59 de ani, cu scop de suicid s-a intoxicat cu pastile.

Acesta a fos transportat la spital, însă din nefericire medicii nu i-au putut salva viața.