Bărbatul decedat în accidentul cumplit de la Orhei era medic. Colegii: Condoleanțe și sentimente de profundă compasiune

Bărbatul decedat duminică seara, în accidentul care s-a produs în raionul Orhei, era medic. Colegii săi au transmis familiei mesaje de compasiune.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 22 iulie 2024, 17:54
accident

Medicul a activat din 2016 tehnician radiolog de urgență la Institutul de Medicină Urgentă. Ulterior, acesta s-a transferat la Centrul Medicilor de Familie din Bălți.

„În aceste momente triste, transmitem condoleanțe și sentimente de profundă compasiune soției, rudelor, colegilor și tuturor celora care l-au cunoscut pe Grigori Cojocari și le dorim multă putere pentru a trece peste această grea încercare. (…)  Fie ca bunul Dumnezeu să-i odihnească sufletul în pace!”, au transmis foștii săi colegi de la Institutul de Medicină Urgentă.

Amintim că, duminică seara, pe traseul Chișinău-Orhei-Bălți, doctorul de 34 de ani a fost tamponat mortal de un Opel. Bărbatul avea în brațe fetița sa de doar un an.

Copila a supraviețuit și a fost transferată la spitalul raional, pentru a beneficia de îngrijirile medicale de rigoare. Șoferul care a i-a tamponat pe tată și fiică nu era în stare de ebrietate. Oamenii legii stabilesc alte circumstanțe ale accidentului.

UPDATE (FOTO)// Noi detalii despre tragicul accident de la Orhei. Bărbatul care a murit era în brațe cu fetița sa de numai un anișori

sursa: realitatea.md