Două persoane au ajuns la spital cu arsuri, în urma unui incendiu, la Comrat

Două persoane au ajuns la spital, după ce în locuința în care se aflau a izbucnit un incendiu. Cazul a fost înregistrat ieri, 25 Octombrie, în jurul orei 13:15, pe o stradă din municipiul Comrat.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 26 octombrie 2023, 10:03
Comrat

Flăcările au distrus parțial bunurile materiale din baie, dar și din sufragerie, iar două persoane s-au ales cu arsuri la membrele inferioare.

Este vorba despre o femeie de 73 de ani și nepotul său, un tânăr de 24 de ani. 

Cei doi au fost preluați de o ambulanță și au fost transportați la spitalul raional Comrat pentru a le fi acordat ajutorul medical necesar, iar incendiul a fost lichidat de pompieri.

Oamenii legii urmează să stabilească circumstanțele în care au izbucnit flăcările.