(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți

Un incendiu a izbucnit, astăzi, într-un depozit de păstrare a pavajului din municipiul Bălți. La fața locului au intervenit două echipe de pompieri și salvatori. Din fericire, nimeni nu a avut de suferit.

publicat de Veronica Ciortan
vineri, 28 februarie 2025, 20:06
(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți

La sosirea echipajelor, s-a constatat că arderea avea loc pe o suprafață de aproximativ 50 m², fiind vorba de rumegușul aflat într-un colț al depozitului, transmite NordInfo.MD.

„Datorită intervenției prompte, au fost salvate de la ardere restul suprafeței depozitului, aproximativ 150 m², dar și s-a prevenit extinderea incendiului către alte construcții învecinate, inclusiv cele de producție”, precizează reprezentanții Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU).

Oamenii legii cercetează toate circumstanțele producerii incendiului.

(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți
(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți
(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți
(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți
(FOTO) Un depozit de păstrare a pavajului a luat foc, la Bălți

Omagiu pentru polițiștii care au murit la Sîngerei. Toate autospecialele din țară vor porni simultan girofarele

Poliția Națională informează că, în semn de recunoștință, reculegere și profund respect față de memoria celor doi polițiști care și-au pierdut viața, ieri, în urma unui grav accident produs în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu, astăzi, la ora 09:00, toate autospecialele de poliție din țară, indiferent de locul în care se află sau de misiunea desfășurată, vor porni simultan semnalele acustice pentru un moment de comemorare.