Tânără refugiată din Ucraina a murit subit pe o stradă din Bălți. Avea 21 de ani

O tânără de 21 de ani a murit subit pe o stradă din municipiul Bălți. Medicii au luptat aproape două ore pentru a o salva, dar fără succes. Preliminar, inima fetei a încetat să bată în urma unui stop cardiac, scrie nordnews.md.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 21 februarie 2024, 17:40
Bălți

„La ora 10:00, ambulanța era deja aici și medicii o resuscitau. Era moartă, dar ei au tot încercau să o reanimeze timp de două ori, însă fără succes. Au vrut să-i stabilească identitatea, dar nu avea la sine nici pașaport, nici portmoneu, nici card bancar, nimic”, a povestit un martor ocular.

Ulterior, a fost constatat că tânăra era refugiată din Ucraina.

„Venea la noi după ajutor, era veselă, se saluta cu noi în fiecare dimineață, dar astăzi nu am văzut-o. De vreo trei luni era cazată la Hotel Bălți, împreună cu mama ei”, a povestit Alexandru Stuc, voluntar LEX XXI.

Cadavrul a fost îndreptat spre expertiza medico-legală pentru a se stabili cu exactitate cauza decesului.