„Ultima vacanță”, la Strășeni. O italiancă a murit în ospeție la bandanta sa

O cetățeancă a Italiei a murit subit în această dimineață, în jurul orei 08:46, în localitatea Țigănești, din raionul Strășeni, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 28 august 2025, 17:53
IP Strășeni

Este vorba despre o femeie în vârstă de 87 de ani, care era venită în R.Moldova, în ospeție la femeia care înrijea de ea în Italia.

În această dimineață femeia s-ar fi simțit rău, iar gazda a solicitat imediat ambulanța, însă din nefericire medicii au putut doar să constate decesul.

Trupul femeiei urmează a fi expatriat în țara de origine, după ce va fi efectuată expertiza medico-legală.