Femeie carbonizată, găsită într-un garaj din Chișinău

Cadavrul unei femei a fost găsit într-un garaj. Descoperirea macabră a avut loc ieri, 25 februarie, în jurul orei 11:15, pe strada Mircești, din sectorul Rîșcani al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 26 februarie 2025, 10:16
Poliție

Potrivit surselor, oamenii legii au fost alertați de către un trecător despre faptul că într-un agaraj părăsit a fost găsit cadavrul unei femei, parțial carbonizat.

La fața locului s-a deplasat grupul operativ, din cadrul IP Rîșcani, dar și un medic-legist.

În timpul cercetării s-a stabilti preliminar că victima este o femeie de aproximativ 54 de ani. Aceasta  era o persoană fără loc de trai, care noaptea se adăpostea în  garajul cu pricina unde se încălzea cu foc deschis.

Medicul-legist, vizual nu a depistat semne de moarte violentă pe suprafața cadavrului, iar acesta a fost transportat la Centrul de Medicină Legală pentru a se stabili cu exactitate cauza decesului.

Omagiu pentru polițiștii care au murit la Sîngerei. Toate autospecialele din țară vor porni simultan girofarele

Poliția Națională informează că, în semn de recunoștință, reculegere și profund respect față de memoria celor doi polițiști care și-au pierdut viața, ieri, în urma unui grav accident produs în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu, astăzi, la ora 09:00, toate autospecialele de poliție din țară, indiferent de locul în care se află sau de misiunea desfășurată, vor porni simultan semnalele acustice pentru un moment de comemorare.