Polițiști amenințați cu cuțitul, la Taraclia

Un tânăr a fost încătușat, după ce a amenințat cu cuțitul oamenii legii, dar și a deteriorat autospeciala de serviciu. Cazul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 22:15, în localitatea Tvardița, din raionul Taraclia, potrivit surselor PulsMedia.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 28 august 2025, 18:00
Polișie

Oamenii legii documentau o contravenție, când au fost amenințați cu cuțitul de un individ în vârstă de 23 de ani. Dânsul a fost somat să înceteze acțiunile huliganice, însă nu s-a conformat cu solicitările legale ale polițiștilor, ba mai mult a început a lovi cu piciorul în mașina de poliție.

Atacatorul a fost încătușat și escortat la IP Taraclia, unde a fost reținut pentru 72 de ore.