(VIDEO) Un șofer mort de beat „a pus la pământ” un brad, la Centrului de Justiție Familială al IGP. Drager - 1.27 mg/l

Un șofer a fost reținut, după ce a urcat băut la volan și a provocat un accident. Cazul a avut loc noaptea trecută la intersecția străzilor Studenților și Mihail Sadoveanu, din sectorul Ciocana al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 29 ianuarie 2026, 09:02
(VIDEO) Un șofer mort de beat „a pus la pământ” un brad, la  Centrului de Justiție Familială al IGP. Drager - 1.27 mg/l

Potrivit surselor ar fi vorba despre un bărbt în vârstă de 44 de ani, care a pierdut controlul volanului, în timp ce se deplasa cu viteză spre sectorul Ciocana, iar mașina a părăsit partea carosabilă și a doborât un brad din adiacentul Centrului de Justiție Familială al IGP.

Șoferul s-a dovedit a fi în stare ebrietate avansată la volan, iar rezultatele apartului Drager au arătat că acesta avea o concentrație de 1.27 mg/l de alcool pur în aerul expirat.

Acesta a fost reținut pentru 72 de ore, iar pe numele său a fost inițiat un dosar penal.


(VIDEO) Un șofer băut „a pus la pământ” un brad în Chișinău