Dragoste cu năbădăi, la Șoldănești. O tânără și-a înjunghiat fostul soț, l-a lăsat să sângereze în curtea cumătrei, și s-a pus la somn

Un tânăr a ajuns la spital, după ce a fost înjunghiat de fosta sa soție. Cazul a avut loc recent în localitatea Cobîlea, din raionul Șoldănești.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 4 august 2025, 15:26
Poliție

Este vorba despre un tânăr în vârstă de 35 de ani, originar din localitatea Petrești, raionul Ungheni, ce ar fi mers în ospeție la fosta sa soție. Între cei doi s-ar fi iscat un conflict, din cauza unui fost concubin al tinerei în vârstă de 25 de ani, în urma căreia dânsa i-a aplicat acestuia o lovitură cu cuțitul în abdomen.

Victima înjunghiat ar fi ieșit din curtea fostei sale soții și s-a întrebat spre gospodăria unei cumetre fiind urmărit de agresoarea înarmată cu un cuțit. Ajuns în curtea cumetrei, tânărul rănit s-a prăbușit la sol sângerând, iar fost sa soție l-a lăsat să zacă în curte și s-a întors acasă și s-a culcat.

Gazda a solicitat intervenția unei ambulanțe, iar tânărul rănit a fost transportat la psital pentru a i fi acordat ajutorul medical necesar. La fața locului a intervenit și un echipaj de poliție care au depistat cuțitul murdar de sânge, dar și pe agresoare care dormea în stare de ebrietate.

Aceasta a fost escortată la spital pentru a fi documentată. Totodată, s-a stabilti că aceasta, mamă a patru copii, se află de mai mult timp în vizorul poliției.