Un tânăr s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe din Chișinău

Un tânăr a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol. Cadavrul acestuia a fost găsit în această dimineață, în jurul orei 06:00, pe strada Alba Iulia din sectorul Buiucani al capitalei.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 29 aprilie 2026, 09:30
Poliție

Potrivit informațiilor preliminare, victima s-a dovedit a fi un tânăr în vârstă de aproximativ 30 de ani. Cadavrul acestuia a fost găsit zăcând la sol de către un trecător, care imediat a alertat poliția.

La fața locului oamenii legii ar fi stabilit că acesta s-ar fi aruncat în gol de la etajul 10 al blocului de locuințe. Medicul-legist în urma examinării vizuale a cadavrului, nu ar fi depistat semne de moarte violentă, înafară de cele caracteristice impactului cu solul.

Acest fapt în face pe oamenii legii să creadă că ar fi vorba despre un caz de suicid.

Totodată, în acest caz a fost inițiat un proces penal, în cadrul căruia urmează să fie stabilite toate circumstanțele în care s-a produs tragedia, dar și motivul care a făcut victima să recurgă la acest gest disperat.