Șef de la Protecția Mediului, bătut de un căruțaș, la Elizaveta
Un șef din cadrul Inspectoratului pentru Protecția Mediului s-a plâns la poliție pe faptul că a fost bătut de un căruțaș în timpul unei misiuni de serviciu. Cazul a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, 8 august, în jurul orie 15:25, în localitatea Elizaveta, din municipiul Bălți, susțin sursele PulsMedia.MD.
Ar fi vorba despre șeful interimar al Inspecției pentru protecția mediului a raionului Sîngerei, în vârstă de 37 de ani. Acesta s-ar fi aflat în timpul unor verificări de rigoare, când a dat peste o căruță plină cu lemne, ce era condusă de un individ în vârstă de 32 de ani.
Funcționarul l-a somat să se oprească pentru a da explicații, însă căruțașul a ignorat somațiile legale și ar fi continuat să se deplaseze.
Ulterior, acesta l-a atacat pe șeful de la protecția mediului și i-ar fi aplicat mai multe lovituri cu pumnii și picioarele cauzându-i dureri fizice, după care și-ar fi văzut de drum.
Oamenii legii au pornit o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circusmtanțele.
Tânăr de 23 de ani din raionul Florești, prins cu zeci de pachețele de hașiș
Un tânăr de 23 de ani din satul Gura Căinarului, raionul Florești, a fost depistat de polițiști având asupra sa zeci de pachețele ce conțineau o substanță suspectată a fi hașiș.
Motociclist rănit în urma unui accident pe o stradă din Chișinău
Un motociclist a ajuns la spital, după ce a fost implicat într-un accident rutier. Cazul a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 18:20, pe strada Uzinelor din capitală.
(VIDEO) Un șofer a ajuns la spital, după ce s-a răsturnat cu mașina, la Codru
Un șofer a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce i s-ar fi făcut rău în timp ce se afla la volan și a produs un accident. Cazul a avut loc în amiaza zilei, în jurul orei 13:45, pe o stradă din orășelul Codru, municipiul Chișinău.