Șef de la Protecția Mediului, bătut de un căruțaș, la Elizaveta

Un șef din cadrul Inspectoratului pentru Protecția Mediului s-a plâns la poliție pe faptul că a fost bătut de un căruțaș în timpul unei misiuni de serviciu. Cazul a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, 8 august, în jurul orie 15:25, în localitatea Elizaveta, din municipiul Bălți, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
sâmbătă, 9 august 2025, 12:26
lemne

Ar fi vorba despre șeful interimar al Inspecției pentru protecția mediului a raionului Sîngerei, în vârstă de 37 de ani. Acesta s-ar fi aflat în timpul unor verificări de rigoare, când a dat peste o căruță plină cu lemne, ce era condusă de un individ în vârstă de 32 de ani.

Funcționarul l-a somat să se oprească pentru a da explicații, însă căruțașul a ignorat somațiile legale și ar fi continuat să se deplaseze.

 Ulterior, acesta l-a atacat pe șeful de la protecția mediului și i-ar fi aplicat mai multe lovituri cu pumnii și picioarele cauzându-i dureri fizice, după care și-ar fi văzut de drum.

Oamenii legii au pornit o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circusmtanțele.