(VIDEO) Doi tineri s-au bușit cu motocicleta într-o mașină a poliției, la Sîngerei. Sunt victime
Doi tineri au ajuns la spital, după ce motocicleta cu care se deplasau s-a izbit într-o autospecială a MAI. Cazul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 23:00, pe o stradă din localitatea Mărinești din raionul Sîngerei, susțin sursele PulsMedia.MD.
Potrivit datelor preliminare, ar fi vorba despre un tânăr de 19 ani care conducea o motocicletă de model PEDA și care avea ca pasager un tânăr de 25 de ani.
În circumstanțe încă necunoscute de anchetă, acesta ar fi intrat cu motocicleta în partea frontală a unui automobil de marca Dacia Duster, MAI 1131, al Insepctoratului de Poliției Sîngerei, care în acel moment s-ar fi deplasat cu girofarul conectat la o solicitare în localitatea Octeabriscoe, din același raion.
În urma impactului, ambele unități de transport au fost grav avariate, iar cei doi tineri de pe motocicletă s-ar fi ales cu mai multe traumatisme și au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Motociclistul a fost dus în secția de traumatologie fiind diagnosticat cu o fractură a antebrațului stâng, inclusiv multiple excoriații în reagiunea capului, iar pasagerul său s-a ales cu comoție cerebrală și o plagă contuză la nivelul capului, fiind internat în Secția neurochirurgie a spitalului raional.
Totodată, testul cu Drager-ul a arătat că motociclistul avea o concetrație 0,18 mg/l de alcool în aerul expirat.
Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Tânăr de 23 de ani din raionul Florești, prins cu zeci de pachețele de hașiș
Un tânăr de 23 de ani din satul Gura Căinarului, raionul Florești, a fost depistat de polițiști având asupra sa zeci de pachețele ce conțineau o substanță suspectată a fi hașiș.
Motociclist rănit în urma unui accident pe o stradă din Chișinău
Un motociclist a ajuns la spital, după ce a fost implicat într-un accident rutier. Cazul a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 18:20, pe strada Uzinelor din capitală.
(VIDEO) Un șofer a ajuns la spital, după ce s-a răsturnat cu mașina, la Codru
Un șofer a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce i s-ar fi făcut rău în timp ce se afla la volan și a produs un accident. Cazul a avut loc în amiaza zilei, în jurul orei 13:45, pe o stradă din orășelul Codru, municipiul Chișinău.