Un moldovean ar fi atacat cu cuțitul trei persoane într-un tramvai din Paris
Un moldovean a fost internat în spitalul de psihiatrie, după ce a înjunghiat două persoane și a snopit în bătaie un alt bărbat. Incidentele s-au produs zilele trecute în districtul Seine-Saint-Denis din estul Parisului, transmite SafeNews.md.
Potrivit presei din Hexagon, în seara zilei de 18 aprilie, jandarmeria franceză a fost alertată de mai multe persoane care au comunicat că, în timp ce se deplasau cu un tramvai, au observat cum între doi pasageri s-a iscat o ceartă în urma căreia o persoană a fost bătută cu bestialitate.
Imediat la fața locului s-au deplasat serviciile specializate care au reușit să rețină agresorul, iar medicii au transportat victima la spital.
În cadrul documentării cazului, oamenii legii au aflat că individul reținut este un cetățean al R. Moldova. Mai mult, cu câteva ore înainte de incident, bărbatul a înjunghiat alte două persoane care îl găzduiau în comuna Bondy. Una dintre victime s-a ales cu plăgi în regiunea gâtului, iar alta a fost rănită în braț.Travel packages
Inițial, bărbatul a fost plasat în izolator, însă ulterior s-a dispus transferarea acestuia într-o instituție psihiatrică.
Negocieri SUA-Iran: Delegaţiile au convenit asupra unei „foi de parcurs” pentru a ajunge la un acord final / „Linie de comunicare” pentru a asigura tranzitul prin Strâmtoarea Ormuz
Statele Unite şi Iranul au convenit asupra unei „foi de parcurs” pentru a ajunge la un acord final în termen de 60 de zile şi a pune capăt războiului din Orientul Mijlociu, în timpul primei runde de discuţii din Elveţia, au anunţat, luni, mediatorii pakistanezi şi din Qatar.
Armata ucraineană a lovit un centru rus de comunicaţii prin satelit din regiunea Moscovei
Armata ucraineană a lovit centrul rus de comunicaţii prin satelit din Dubna, situat în regiunea Moscovei, a anunţat luni Statul Major al armatei ucrainene.
(VIDEO) Trei adolescenţi de 12 şi 13 ani morţi, în Spania, după ce au sărit în mare de pe stânci la Tarragona. Trei zile de doliu
Trei adolescenţi în vârstă de 12 şi 13 ani au murit pe o plajă, pe care a fost ridicat steagul galben, din cauza unor valuri puternice, la Tarragona, în Catalonia (nord-est), au anunţat autorităţile.