Mic dejun cu sfârșit tragic, la Nisporeni. O femeie a murit sub ochii soțului

O femeie a murit în timp ce lua micul dejun cu soțul său. Tragedia a avut loc ieri, 13 mai, în jurul orei 10:00, pe strada Chișinău, din orașul Nisporeni, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 14 mai 2026, 09:00
AMU

Potrivit informațiilor preliminare, victima s-a dovedit a fi o femeie în vârstă de 63 de ani. În timp ce se afla la masă cu soțul său, femeia ar fi început a se asfixia, după ce s-ar fi înecat cu mâncare.

Soțul acesteia a solicitat intervenția ambulanței, însă din nefericire echipajul medical care a sosit la fața locului a putut doar să constate decesul.

Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.